Pravidelný středeční LIVE CHAT s Piano baru. Ve středu 31.3.2021 se na vás těší Martin Cibulka na facebook stránce Piano baru.
Připraví pro vás Šafránové risotto.
Suroviny pro 5 osob:
- 500g rýže Arborio/Carnaroli,
- 4 šalotky,
- 1-2g šafránu,
- extra panenský olivový olej,
- 2dcl suchého bílého vína,
- 1,5l nesoleného zeleninového vývaru,
- 150g nastrouhaného parmazánu,
- 100g studeného másla,
- sůl
Postup: Najemno nakrájenou šalotku dáme na rozpálenou pánev s větším množstvím olivového oleje a necháme orestovat. Když nám šalotka zezlátne přidáme rýži Arborio, nebo Carnaroli a necháme obalit rýžové zrnka olejem. Současně přidáme šafrán. Když se veškerý olej natáhne do rýže, podlejeme suchým bílým vínem a necháme odpařit. Za stálého míchání rýže postupně pŕidáváme po naběračkách zeleninový vývar.
Rýže nesmí být potopená úplně, proto je potřeba dávat malé množství vývaru a postupné dolévat. Až vyčerpáme všechen vývar a rýže nám již změkla. Risotto musí být krémové a vláčné, proto jej sundáme z plamene a přidáme nastrouhaný parmazán a na kostky nakrájené studené máslo. Máslo se již nesmí vařit. Při tomto kroku současně do risotta vmícháváme parmazán, máslo a vzduch.
Necháme chvíli odpočinout, dle chuti osolíme (střídmě, parmazán je velmi slaný) a podle potřeby podáváme s rybou, nebo kuřecím masem.
ZÁZNAM PŘENOSU